• 23.04.2024
  • ---
  • Автор: От: Гость
Кожен із європейських футболістів хотів би хоч раз зіграти на цьому турнірі.

Декому пощастило більше, і він узяв участь у двох Євро. Супервезунчики зіграли на трьох континентальних чемпіонатах. І лише кільком гравцям фортуна посміхнулася аж 4 рази. Їх мало, втім пальців однієї руки, щоби їх порахувати, не вистачить.

Серед шести футболістів, які зіграли за життя аж на чотирьох Євро, двоє нідерландців. Йдеться про Арона Вінтера та Едвіна Ван Дер Сара. Цікаво, що два останні чемпіонати Вінтера стали для Ван Дер Сара двома першими.

Великий Петер Шмайхель

Інший голкіпер, якому аж на чотирьох турнірах доводилося захищати ворота своєї збірної, був данець Петер Шмейхель. Найуспішнішим для знаменитого блондина був другий із його чемпіонатів. У 92-му Шмейхель і компанія вибороли титул найсильнішої команди Європи.

Друга з чотирьох першостей стала тріумфальною і для французького футбольного довгожителя. Йдеться про Ліліана Тюрама. Захисник виграв титул у 2000-му році.

Невезучий Пінтуріккіо

А от легендарний нападник "Ювентуса" Алессандро дель П'єро чемпіоном континенту так і не став. Хоча також робив чотири спроби підкорити турнір. Перша - в 96-му. Остання - чотири роки тому в Австрії та Швейцарії.

Легендарний володар Золотого м'яча Лотар Матетус

А от головним футбольним довгожителем Європи по праву може вважатися Лотар Маттеус. Німець також, як і перелічені раніше футболісти, зіграв на чотирьох турнірах. Однак, на відміну від інших, це не були чотири поспіль чемпіонати.

Маттеус спочатку зіграв на трьох Євро, потім дві першості пропустив, а згодом знову приїхав на головні змагання континенту. Відтак перший єврофорум Лотар відіграв у 80-му, а останній - двадцять років по тому, у 2000-му. Воістину - досягення, гідне глибокої пошани.