Football-stars

  • 25.04.2024
  • ---
  • Автор: От: Гость
25. Василь Сачко (2008 -..., 42 матчі, 10 голів)
 
Нападаючий
 
Провів у Ворсклі всього лише півтора року, і поки не награв навіть півсотні матчів у команді. Але в той же час саме голи Сачко навесні 2009 року вписані в історію полтавців золотими літерами. Він забив обидва м'ячі у переграванні півфіналу Кубка України проти Металіста, а потім провів історичний гол у фіналі з "Шахтарем" і приніс Ворсклі перший великий трофей в історії клубу. Не будемо втомлюватися нагадувати, що до 23-х років Василь грав у футбол на аматорському рівні, несучи службу в міліції рідного міста Українськ Донецької області.

24. Віктор Петрук (1960-65) 

Захисник

Прийшов до Полтави з Сум - і затримався тут на п'ять років. Поступово Петрук став основним захисником, особливо проявивши себе в грі за право залишитися в класі Б з полтавським Локомотивом (чемпіон області). Надалі надійна гра Петрука в обороні дозволила полтавчанам в 1964 році зайняти 7 місце в турнірі команд Класу Б, що є найвищим досягненням на цьому рівні. У наступному сезоні перед командою поставили завдання вийти в Клас А, але її виконати не вдалося. Тому в 1965 році команду покинули провідні виконавці, в їх числі і Віктор Петрук.

23. Євген Назарук (1971-74) 

Захисник

Фланговий захисник, якого вболівальники пам'ятають через невисокий зріст. Однак цей недолік Назарук з лишком компенсував вибором позиції, чіпкістю і жорсткістю. У Полтаві його активна кар'єра підійшла до завершення, сприяла цьому і тренерська чехарда на містку полтавського клубу на початку 70-х років. Але Назарук залишився в Полтаві і нині трудиться на благо полтавського спорту.

22. Сергій Доронченко (1990-95, 89 матчів, 7 голів)

Півзахисник

Капітан Ворскли зразка першої половини 90-х років, коли полтавці виступали в першій лізі. Перейшов у Ворсклу з краснодарської Кубані. Закінчив з футболом якраз тоді, коли Ворскли вийшла у вищу лігу. Очевидці відзначають в його грі високу культуру пасу. Зараз Доронченко - спортивний директор краснодарської Кубані.

21. Василь Сальков (1968-70, 12 м'ячів) 

Півзахисник

Провів у Полтаві відносно небагато часу, але це були роки, коли Сальков вже закінчував кар'єру. Йому вдалося згуртувати тодішню команду, стати її ватажком, його дуже поважали вболівальники. Активний, грамотний, що бачить поле гравець став у нагоді команді, яку тільки-тільки перейменували в Сельстрой (а місцеві вболівальники називали Селтік - через колір форми). Після закінчення кар'єри гравця Василь Сальков працював тренером.

20. Арменд Даллку (2005 - ..., 124 матчі, 2 м'ячі)

Захисник

Один з декількох албанських легіонерів полтавців. У Полтаві запам'ятався тим, що практично відразу застовпив місце в основі, виступаючи на позиції правого захисника. Пізніше Павлов перевів його в центр оборони, але своє місце в основі Арменд не віддавав, відрізняючись чіпкістю і надійністю. З того ж 2005 року Даллку виступає і за збірну Албанії, а в 2009 році підняв над головою Кубок України.

19. Степан Котора (1955-60) 

Воротар

За п'ять років надійної гри яких у ворота полтавської команди допомогли команді утвердитися в статусі одного з середнячків Класу Б. Степан Котора (за походженням - угорець) з'явився в Полтаві в той момент, коли Колгоспник тільки-тільки створили. У першому сезоні він був дублером Басюка, а потім став основним воротарем команди. У 1956 році Колгоспник на стадіоні імені Хрущова (нинішній Олімпійський у Києві) виграв свій перший трофей - Кубок України серед КФК. Ворота полтавської команди захищав Котора, а полтавчани по ходу всього турніру не пропустили жодного м'яча! У 1960 році Котора команду покинув, залишившись одним з кращих воротарів за всю її історію.

18. Борис Карпенко (1974-80) 

Захисник

Невисокий чіпкий захисник Борис Карпенко - ще один продукт місцевої футбольної школи, з якої переважно і формувався складу полтавської команди в 70-х роках. Шість років без перерви лівий фланг захисту був відданий на відкуп талановитому гравцеві. Догляд його в 1980 році разом з рядом гравців послабив команду, яка через два роки взагалі зникла з футбольної карти України.

17. Олександр Піндеев (1992-95, 73 матчі, 34 голи) 

Нападаючий

Починав свою кар'єру в Прокопенка у Чорноморці, справно ставав одним з кращих бомбардирів дубля одеситів. Проте після розвалу Союзу турніру дублерів не стало, а животіти в Чорноморці-2 Піндееву стало нецікаво. Тому він і перебрався до Полтави. Тут якийсь час мав статус кращого голеадора, через що його і покликали в київське Динамо. Але киянам він не підійшов і після невеликої паузи знову став грати за Ворсклу, проте це був вже не той гравець. Закінчував свою футбольну кар'єру Піндеев в ризькому Сконто і липецькому Металурзі.

16. Сергій Онопко (1998-05, 136 матчів, 16 м'ячів) 

Півзахисник

Молодший брат Віктора Онопко, мабуть, легендарний для донецького Шахтаря, в якому провів кілька кращих років і майже 200 матчів в основі. Всього лише третьою командою за кар'єру стала для Онопко і полтавська Ворскла. З Шахтаря його відвіз Коньков до Миколаєва, а потім - і в Полтаву. І хоча тренера незабаром звільнили, Онопко залишився, продовжуючи радувати шанувальників своєю грою протягом декількох років. І лише коли Ворскла пішла на омолодження складу, правий хав змушений був залишити Полтаву. А тут якраз Коньков очолив бакинський Інтер ... Зараз Онопко-молодший осягає ази тренерської роботи.

15. Вазген Манасян (1992-95, 70 матчів, 20 голів) 

Нападаючий

Майже легенда Паміру з Душанбе. У Полтаві Вазген Ігнатович вже догравав, але став одним з бомбардирів команди, яка грала у першій лізі. Перейшовши сюди на самому початку 90-х, майже синхронно з розвалом Союзу, досвідчений Манасян заграв як у молодості. Ворскла тоді зірок з неба не хапала і забивала мало, але Манасян був її кращим бомбардиром. Пізніше Манасян закінчив з активними виступами, зосередившись на тренерській роботі. Його вихованці, зокрема, Андрій П'ятов і Олександр Чижов, які недавно привезли до Полтави виграний ними Кубок УЄФА.

14. Анатолій Дяченко (1970-71, 1973-81, 1984-85) 

Воротар

Не можна сказати, що Дяченко був зоряним голкіпером, проте кількість часу, проведена в клубі, говорить саме за себе. Анатолій Дяченко - воротар, який пережив і злети, і падіння, але ніколи не покидав команду і місто, навіть коли вона тимчасово зникла з футбольної карти. Нині Дяченко - відомий футбольний функціонер, очолює інспекторський комітет і обласну федерацію футболу.

13. Володимир Войтенко (1973, 1975-80, 1982, 1984-86, 50 м'ячів)

Нападаючий

Один з найбільш результативних форвардів полтавського клубу. Його біографія цікава і тим, що в команді він пережив догляд п'яти тренерів - і при цьому залишався одним з основних форвардів. Володіючи швидкістю, дриблінгом і технікою, за спогадами полтавських вболівальників, міг обвести відразу декількох опонентів. А з-за рудого кольору волосся і схожою манери гри отримав прізвисько Банішевський - на честь відомого форварда збірної Союзу.

12. Сергій Долганський (2001-02, 2003-04, 2005 - ..., 141 матч) 

Воротар

На сьогоднішній день входить у трійку найбільш досвідчених гравців всієї української Прем'єр-ліги. У Полтаву перейшов після декількох років виступів в одеському Чорноморці. Цей футболіст - один з найбільш недооцінених гравців українського футболу. Нинішній його тренер Павлов стверджує, що Сергій - один з кращих воротарів Україні. Він кілька разів був кандидатом у національну збірну, але до запрошення справа поки не дійшла. У Полтаву повертався двічі - після вояжу до Шахтар у 2002 році і донецький Металург у 2003-му. Обидва рази після повернення ставав основним воротарем Ворскли. Після залучення з дубля молодого Пятова сів на банку, але зате став справжнім учителем для нинішнього воротаря збірної. Коли Пятов перейшов у "Шахтар", Долганський знову міцно застовпив за собою місце в основі Ворскли і отримав капітанську пов'язку. З нинішньою своєю командою Долганський став володарем Кубка України.

11. Віктор Бичков (1968, 1973-74) 

Нападаючий

Один з кращих молодих нападників за всю історію полтавського футболу. Віктор Бичков, почавши виступати за полтавську команду Сельстрой в 1968 році, зумів так зарекомендувати себе, що отримав виклик до молодіжної збірної Союзу! Природно, в Полтаві його не втримали, але після закінчення кар'єри гравця Віктор Бичков повернувся в рідне місто і став працювати з дітьми.

10. Йован Маркоскі (2006 - ..., 96 матчів, 13 голів) 

Півзахисник

Сербський легіонер "Ворскли", у 2009 році за опитуванням журналістів став кращим спортсменом Полтавщини. Саме з його передачі Василь Сачко забив вирішальний гол у ворота Шахтаря у фіналі Кубка України. Маркоскі - футболіст з нестандартними діями. Невисокий зріст дозволяє йому непогано працювати з м'ячем, також в активі Йована - відмінний пас і бачення поля. Цим, а також добродушністю і компанійським характером Йокі завоював любов уболівальників і партнерів по команді.

9. Віталій Кобзар (1996-04, 157 матчів, 16 м'ячів) 

Півзахисник

Талановитий, технічний і умілий півзахисник Віталій Кобзар починав свою кар'єру в Киргизії, де в 1992 році став кращим футболістом цієї далекої країни. У 24 роки перебрався до України, до Черкас, а незабаром після цього посилив вийшла у вищу лігу полтавську Ворсклу. З тих пір і до 2004 року Кобзар - провідний плеймейкер команди. Вже граючи за столичну Оболонь, він зумів перетнути рубіж у 200 матчів у чемпіонатах України серед еліти, а також один-єдиний раз викликався до табору збірної України. Багатьом уболівальникам пам'ятні його фірмові поклони трибун після забитих м'ячів. Головне захоплення - готувати. Зараз живе в Черкасах.

8. Юрій Рєзнік (1971-72, 1985-89, 55 голів)

Нападаючий

Ймовірно, після Шарія і Чуйченко - кращий форвард полтавської команди майстрів. Заграв недовго в Полтаві, Резник вирушив підкорювати Москву - грав у Динамо і Спартаку Бєскова. Відносини з останнім у нього не склалися і Рєзнік повернувся додому, в Полтаву. Тут його талант розкрився по-справжньому, шкода тільки, що команда була не готова грати в першій лізі і їй вчасно не надали підтримку владні структури. Однак на Рєзніка у Полтаві ходили - і зовсім не так, як на теперішніх "зірок".

7. Дебатік Цуррі (2005 - ..., 138 матчів, 18 голів) 

Захисник

З 2005 року Цуррі - основний гравець полтавської Ворскли. Відрізняється універсалізмом: грав центрального та лівого захисника, опорного півзахисника. Це і дозволило Дебі вийти на другу сходинку в реєстрі бомбардирів полтавської Ворскли, маючи 18 голів у 138 матчах. Етнічний албанець (народився, як і Даллку, в Косово), Цуррі з 2006 року завдяки виступам за Ворсклу залучається до ігор збірної Албанії. Зараз є найдорожчим футболістом клубу і його найбільш високооплачуваним гравцем.

6. Сергій Чуйченко (1995-99, 70 матчів, 43 м'ячі) 

Нападаючий

Його тандем із Іваном Шаріем в першій лізі наводив страх на всіх воротарів. Перейшовши до Полтави з олександрійської Поліграфтехніки (Чуйченко завжди хотів грати ближче до рідного Харкова), Сергій забив у ворота суперників першолігові 21 м'яч за сезон! Ворскла тоді набрала рекордні 103 очки і вийшла у вищу лігу. Там Чуя зіграв ще три сезони, а в "бронзовому" чемпіонаті став кращим бомбардиром команди з 14 голами. Вболівальники згадують, що забивав він просто неймовірні голи, відчуваючи м'яч буквально спиною. Проте вік позначався, швидкість була вже не та, і Чуйченко відправився в рідну Олександрію. Зараз Сергій працює у ФК Харків.

5. Іван Іванченко (1975-79, 1985-88, 75 м'ячів)

Півзахисник

Ще один гравець з плеяди талановитих виконавців полтавського футболу 1970-х років. Уродженець Полтави, заграв у своєму рідному клубі після служби в армії і віддав йому майже п'ять років. Потім - перехід в івано-франківський "Спартак", який тоді виступав у першій союзній лізі. Після ігор за чернігівську Десну Іванченко повертається додому, до Полтави, допомагати місцевим аматорам. І вже в 1987 році полтавська Ворскла повернулася в другу лігу Радянського Союзу, а роком пізніше завоювала срібло української зони. У цьому ж році Іванченко отримав приз глядацьких симпатій - за відмінний удар, бачення поля і "розумну" гру.

4. Геннадій Медведєв (1998 - ..., 221 матч, 2 голи)

Захисник

Як і Сергій Долганський, Медведєв кілька разів ішов-приходив у Ворсклу. Вихованець київського Динамо, Медведєв вперше перейшов у Ворсклу в 1998 році, погравши до цього за Зірку, черкаський Дніпро, ЦСКА-2, Динамо-3. Двічі, у 1999 і 2000 роках, Медведєв тимчасово грав за кременчуцький Адомс, оскільки не проходив в основу полтавського клубу. Але вірність Полтаві зберіг, з 2001 року є основним гравцем Ворскли. Зараз на рахунку 34-річного футболіста (тепер виступає на позиції центрального захисника) - 221 матч і Кубок України.

3. Ігор Кислов (1988-90, 1996-98, 41 м'яч)

Півзахисник

Капітан полтавців у «бронзовому» сезоні 1996/97 років. Заграв у відродженій Ворсклі з 1988 року, Ігор Кислов з розвалом Союзу відправився «на заробітки». У кар'єрі Кислова значилися і Туркменія, і болгарський Етир (з яким Ігор ставав чемпіоном Болгарії), та івано-франківський "Спартак", і Таврія (вже в 2000-х роках). Однак піком кар'єри гравця стали виступи за Ворсклу в 1996-98 роках. Тоді полтавчани завоювали бронзу національної першості, виступали в єврокубках. Багатьом запам'ятався четвертий рекордний гол Ігоря у ворота київського Динамо (4:3 на користь полтавчан). Протягом своєї кар'єри Кіса грав і нападаючого, і опорного півзахисника, і останнього захисника. Зараз Ігор Миколайович очолює міське управління у справах сім'ї, молоді та спорту і продовжує виступати за аматорів.

2. Іван Шарій (1974-75, 1978, 1987-90, 1993, 1995-98, 238 матчів, 119 м'ячів) 

Нападаючий

Мабуть, найвідоміший футболіст полтавського футболу за всю його історію. Починав свою кар'єру Шарий у рідній Полтаві, вперше вийшовши на поле у віці 16 років. З другої української ліги, де тоді виступав полтавський Колос, його почали запрошувати в юнацьку збірну Радянського Союзу, а звідти вже звали і до Москви, і до Києва. Шарий вибрав київське Динамо Лобановського, де перше час знаходився в дублі. У 1977 році Шарий забив у ворота суперників 15 м'ячів у 15 матчах, але в основу його не звали - лише два матчі у вищій союзній лізі. Тому - переїзд до Мінська до Базилевичу і вихід з цією командою у вищу лігу. Потім були запорізький Металург (50 голів за два роки!) І одеський Чорноморець, де Шарія пам'ятають і люблять. В Одесі Шарий провів більше 100 матчів у вищій лізі союзної першості. У 30 років Шарий повернувся в відтворену полтавську Ворсклу, де провів три роки, зіграв 137 матчів і забив 63 голи. Потім (це вже в 30 років!) Був вояж в болгарський клуб Етир, де Шарий грав разом з такими зірками як Цвєтану, Кіряков і Балак. Після болгарської відрядження кар'єра гравця пішла на спад, але в 39 років (!!!) він знову став грати за полтавську команду, яка тоді боролася за вихід у вищу лігу. Блискучий сезон Івана Григоровича (36 матчів, 17 голів) дозволив полтавчанам завоювати єдину путівку в еліту. Таким чином, Шарий став автором відразу трьох рекордів: самий віковий гравець, самий віковий дебютант і самий віковий бомбардир вищої ліги. У провідному дивізіоні країни Шарий грав вже менше, але на останок забив команді Лобановського один з останніх голів - у своєму улюбленому стилі: зі штрафного, під поперечину. Зараз Шарий працює тренером друголігових ФК Полтава і як і раніше регулярно забиває за аматорів.

1. Юрій Москалець (1964-81, 75 м'ячів)

Півзахисник

Москалець - зразок вірності, якою нині вже не зустрінеш. У загальній складності провів у Полтаві 17 років своєї кар'єри, виступав за місцеву команду майстрів аж до її зникнення на початку 80-х років. Юрій народився в Полтаві і їхати з цього міста не хотів, хоча і мав пропозиції від провідних на той момент українських клубів. А ще Москальця пам'ятають як видатного виконавця штрафних ударів. Левова частка з його 75 голів - саме після стандартів. За кількістю забитих м'ячів Юрій Москалець займає друге місце після Івана Шарія. Але саме за вірність клубу багато вболівальників вважають його найкращим гравцем за всю історію полтавського клубу.
Переглядів: 734
Інші новини:
  • Кубок Німеччини. 1/16. Перед матчами
  • Луіс Адріано продовжив із "Шахтарем" контракт
  • Ріо Фердинанд: "Ніколи не сумнівався в тому, що Уейн залишиться в" МЮ "
  • "Арсенал" здобув третю розгромну перемогу поспіль+Відео
  • Дзола тренуватиме "Брешію"
  • Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]
    200
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz