• 27.04.2024
  • ---
  • Автор: От: Гость

І тим самим кияни поставили новий рекорд у чемпіонаті України.

Не будемо особливо просторікувати з приводу того, що цим вечором відбулося на стадіоні Динамо. Підшуковувати вигадливе опис цих подій не має сенсу, тому що в даному випадку рахунок вже точно говорить сам за себе.Скажемо лише, що статистика спочатку не залишала маріупольцям ні єдиного шансу, так як в чемпіонатах України вони біло-синіх ще жодного разу не обігравали, а в Києві лише один раз зіграли внічию. По суті, питання полягало лише в тому, з яким рахунком закінчиться матч. Але навіть у такому "безвихідному" положенні команди зуміли здивувати.

Початок побиття поклав Ярмоленко - це вже сьомий матч форварда в цьому чемпіонаті.Андрій переправив м'яча у ворота, коли той вже був на лінії, замкнувши знижку Вукоєвича головою. Досить швидкий гол нікого не насторожив, все-таки це цілком нормальне явище, коли Динамо рано виходить вперед із свідомо більш слабкими суперниками. А ось прохід Олега Гусєва, його гра в стінку з Яценко в чужій штрафній і удар з кількох метрів дав зрозуміти, що сьогодні буде самий справжній розрив.

Далі гравці Іллічівця могли виносити на полі крісла (як у рекламі, здається, Playstation під час ЛЧ), брати попкорн і насолоджуватися видовищем. Ефективність їх дій на полі навряд чи б суттєво змінилася, зате було б набагато комфортніше. За пару хвилин Мілевський оформив дубль, спочатку замкнувши в дотик передачу з флангу, а потім пробігши півполя з м'ячем і катнув між ніг Романенко. Ну а під кінець Артем записав на себе третій м'яч, стрельнувши по центру верхом з лінії штрафної - перший хет-трик у кар'єрі форварда. До цього Савін встиг перервати простріл Ярмоленко на Гусєва ціною автогола.

Характер того, що відбувається не сильно змінився і в другій половині зустрічі, хоча пропустили підопічні нещасного Іллі Близнюка за ці 45 хвилин у два рази менше.Мілевський перед тим, як заслужено відправитися відпочивати, в четвертий раз допоміг м'ячу опинитися в сітці, пробивши в дальній кут з метрів 12-ти. Що вийшли в другому таймі Данило і Гільєрме теж не хотіли залишати поле без гола, тому спочатку перший допоміг другого, а потім першим допоміг Ярмоленко.

Не можна сказати, що футболісти Іллічівця зовсім уже нічого не створили біля воріт Коваля, але, мабуть, цього дня їм судилося тільки пропускати. Вражаюче, але сьогодні кияни забили майже все, що створили. Судіть самі: з 9 ударів у створ воріт - 9 голів. І навіть коли до удару справа не дійшла, то м'яч все одно опинявся там, де йому судилося побувати ще не раз (це я про автогол Савіна). Мабуть, на маріупольцям була зганяючи вся образа за нереалізовані моменти в попередніх іграх цього сезону. До результату побоїща імені ПСВ і Феєнорда динамівцям дістатися виявилося не під силу, але поставити національний та клубний рекорд їм вдалося.

Ми побачили саме результативне мочилово в чемпіонатах України - це раз (попереднім рекордсменом був "поєдинок" Шахтар - Торпедо 9:1 у 1997 році). Також це найбільша перемога в історії київського Динамо - це два (раніше зупинялися на 8:0 в 1977 проти Чорноморця, в 1983 проти Торпедо з Кутаїсі, а також в сезонах 2002/2003 проти Ворскли і 1998/1999 проти Баррі Тауна). Що до особистих рекордів, то каре (чи покер, так як нам глибоко фіолетово, як ви назвете чотири м'ячі на рахунку одного футболіста) востаннє забивав Брандао з Шахтаря в 2005 році. Всього ж Мілевський став дев'ятим гравцем в історії української першості, якому підкорилося подібне досягнення.

Дмитро кінов, Football.ua

Динамо - Іллічівець 9:0
Голи: Ярмоленко, 12, Гусєв, 25, Мілевський, 28, 30, 45, 59, Савін, 41 (автогол), Гільєрме, 72, Данило, 77

Динамо: Коваль, Бетао, Хачеріді, Алмейда, Ель Каддурі, Вукоєвич, Михалик, Гусєв (Данило, 60), Єременко (Нінкович, 68), Ярмоленко, Мілевський (Гільєрме, 60)