• 13.05.2024
  • ---
  • Автор: От: Гость

Господарі були сильніші, свіже і потужніше чемпіонів світу. Причому, на голову.

Давно Португалія з Іспанією не зустрічалися на футбольних полях. Так давно, що не пройшло ще й півроку з тієї самої пам'ятної баталії на полях Південної Африки. Втім, пам'ятної її назвати складно - іспанці володіли перевагою, підсилили гру в потрібний момент і відправили єдиний м'яч у ворота Едуарду. Води відтоді спливло не багато, практично всі учасники в строю - є що згадати!

Втім, головна "вода", що потрапила за цей час - Карлуш Кейруш. Португальців немов тримали в клітці весь цей час, прийшов добрий чарівник Паулу Бенту і команда побігла.Господарі Да Луш хотіли взяти реванш за літнє поразку і їм це вдалося сповна. Іспанія була переграли в одні ворота, причому як тактично, так і в плані ігрового майстерності.Давно не доводилося бачити чемпіонів світу такими безпорадними.

Найбільш вірною виявилася ставка Бенту на фланги. Роналду і Нані перебувають у чудовій формі, тому решта отримали завдання - вантажити своїх вінгера по повній програмі. Цей маневр визначив хід зустрічі: португальці грали швидко і позбавили збірну Іспанії її головного козиря - контролю м'яча. Іспанці, за рахунок майстерності, до середини першого тайму гру прийняли, однак протрималися якихось 10-15 хвилин. Темп був занадто високий. До того ж, під кінець тайму стали просаджується крайні захисники команди Дель Боске, потім непомітно просіла середина і Моутіньо з Мартінш отримали можливість комбінувати в 25 метрах від воріт без всяких проблем. А там і голи поспіли ...

Хто знає, як би склався матч, забий свій шанс Давід Сілва. Капдевілья зробив усе, але гравець Ман.Сіті змастив із забійної позиції. Потім настала черга "білих" не забивати свої моменти. Кріштіану Роналду божественно дозволив ігровий епізод, але Нані попало добити м'яч у сітку. Гол скасували, а потім і Мартінш потрапив в голову Піке. Все йшло до нульовки в першому таймі, але Мартінш і Роналду були проти. Карлуш добив м'яч з такою силою, що здалося - іспанцям буде складно.

Він мав рацію. Тільки вийшовши з перерви і провівши заміни, гості отримали другий м'яч від Поштіга. В оглядах португальського чемпіонату ми регулярно відзначаємо, що Елдер немов воскресає. Тут форвард Спортінга лише підтвердив цю тезу! Багато працював, відбирав, біг, і забив два м'ячі - що може бути краще? Другий вийшов цікавим: Моутіньо не зупинився перед загрозою офсайду, віддав, а там вже справа техніки.

За рахунку 3:0 іспанці почали нервувати, показувати свої зуби, але створивши пару напівмоментів, зупинилися. Немає потреби було так рвати. І господарі зупинилися, але забили таки четвертий - Алмейда скористався ляпом центрбеків, вивалився на ворота і забив. 4:0!

Паулу Бенту і його хлопці беруть найважливішу перемогу для самоствердження, а от іспанцям доведеться подумати. Поживи для роздумів матч дав багато.

Португалія - Іспанія 4:0
Голи: Мартінш, 45, Поштіга, 48, 67, Алмейда, 90 +2

Португалія: Едуарду (Руї Патрісіу, 46), Жоау Перейра, Бруну Алвеш, Карвальо (Пепе, 46), Босінгва, Моутіньо, Мейрелеш, Мартінш (Фернандеш, 63), Роналду (Данні, 49), Нані (Паулу Машаду, 87) , Поштіга (Угу Алмейда, 76)

Іспанія: Касільяс, Серхіо Рамос, Піке (Марчена, 46), Пуйоль (Арбелоа, 73), Капдевілья, Бускетс, Хабі Алонсо (Льоренте, 57), Хаві (Фабрегас, 46), Іньєста (Касорла, 57), Давід Сілва, Давид Вілья (Торрес, 46)

Попередження: Роналду - Бускетс, Фабрегас