Football-stars

  • 19.04.2024
  • ---
  • Автор: От: Гость
Частина 2
50. Ассан Ндіайє (2001-03; 73 матчі, 5 голів)

Захисник 

Батько АССА - лікар-кардіолог, мати - медсестра. Такий ось факт, що не говорить ні про що конкретне. Звістка про хворобу сенегальця і його швидку кончину відверто вразила. В один з моментів серце Ндіайє просто зупинилося ... У Донецьку його любили, пам'ятали і згадували після його відходу з клубу. Він багато чому навчився тут сам, і в той же час багато чому навчив клуб і його вболівальників. Любив і вмів забивати у ворота Динамо - ви пам'ятаєте, да? Чи замислювався над тим, щоб відправити на Батьківщину сніг - зачерпнути жменьку, сипнуть в конвертик і вислати рідним. Веселий був хлопець. І гравець добротний ...

49. Віктор Носов (1959, 1963-64; 64 матчі)

Захисник 

Вихованець Шахтаря, там же почав професійну футбольну кар'єру. Виступав на позиції ліберо. Куди більшу популярність і славу придбав, коли виконував обов'язки головного тренера. Почавши свій тренерський шлях у макіївському Шахтарі, пізніше Носов був призначений наставником донецької команди. Під керівництвом Віктора Васильовича Носова Шахтар двічі завоював Кубок СРСР, виходив у чвертьфінал Кубка Кубків, отримував срібні медалі першості Союзу.

48. Олександр Васін (1971-76; 169 матчів, 37 голів)

Нападаючий 

Перебрався до Шахтар з Полтави на рік раніше Віталія Старухіна. Обидва вже тоді могли похвалитися цілком стерпним взаєморозумінням на футбольному полі. Шахтарю віддав шість сезонів, які сам називає кращими у своїй кар'єрі. У 1971 році гірники вилетіли до першої ліги, однак за рік змогли повернутися в еліту. У 1973-му Васін навів чимало шереху в чемпіонаті СРСР, увійшовши при цьому в список тридцяти трьох кращих гравців союзної першості.

47. Сергій Щербаков (1989-92; 83 матчі, 19 голів)

Нападаючий

Вихованець донецького Шахтаря. У футболці гірників брав участь у розіграші трьох останніх чемпіонатів СРСР і одного - уже Україна. Після розвалу союзної першості дивно той факт, що футболісти стали шукати варіанти для продовження кар'єри. Талановитого Щербакова кликав Спартак, кликало київське Динамо, однак він сам хотів спробувати себе на іншому поприщі - і тут надійшла пропозиція від лісабонського "Спортинга". Отримав португальський паспорт, уклавши фіктивний шлюб. Підписав чотирирічну угоду з клубом, але ... Важка аварія, в яку потрапив Щербаков, призвела до травми хребта і паралічу ніг. Сергія Щербакова люблять, Сергія Щербакова поважають. А сам він пам'ятає Шахтар - приємно було бачити його в підтрибунному приміщенні після гри помаранчево-чорних зі Спортінгом в Донецьку.

46. Олександр Пономарьов (1936, 1951-52; 45 матчів, 22 голи)

Нападаючий 

Так вже вийшло, що перша професійна віха його кар'єри припала на команду Вугільники із Сталіно, де Пономарьов награв не так вже й багато, не відбігав толком і півроку. У донецький Шахтар Олександр Семенович, який віддав чимало років сталінградському Трактори і московському Торпедо, прийшов уже на схилі своєї кар'єри. Виходячи з розповідей футболістів того часу і партнерів по команді - найдосвідченіший уродженець Горлівки відрізнявся як лідерськими якостями, так і гольовим чуттям. Власне, в першості СРСР 1951 року саме Пономарьов відрізнявся у воротах суперників частіше за всіх. А коли Шахтар покинув елітний дивізіон А, саме завершив ігрову кар'єру Пономарьова призвали на посаду головного тренера. 

45. Олексій Дрозденко (1962-72; 165 матчів)

Захисник 

Закріпився в основі Шахтаря в другій половині 60-х років, протягом десятка років виступав у складі клубу. Грав в обороні досить надійно, обов'язки виконував справно. Майже рік був капітаном клубу, після чого, після приходу до клубу на пост головного тренера Миколи Морозова, пов'язка була передана молодому Анатолія Конькова.

44. Микола Федоренко (1975-81; 190 матчів, 36 голів)

Півзахисник 

У дев'ятнадцять років дебютував в основній команді Шахтаря в грі з Чорноморцем. Після голу Пахтакору фактично став гравцем основного складу. Вдало відіграв сезон 1979 року, коли в чемпіонаті СРСР Шахтар фінішував другим. У грі з московським Динамо його дії, як розповідав сам Федоренко, зауважив Костянтин Бєсков. Так Микола Іванович потрапив у збірну СРСР, за яку провів дві гри, забив у ворота збірної Швеції. Після Шахтаря відіграв декілька років в Дніпропетровську (Федоренко родом з дніпропетровської області - Орджонікідзе), пізніше ступив на тренерську стезю. Був головним тренером Дніпра, працював тренером у донецькому "Шахтарі". 

43. Віктор Гаврилович Чанов (1952-55, 1957-59; 114 матчів)

Воротар 

У Шахтар перейшов з команди ЦДКА, незадовго до того завоювавши Кубок СРСР. Проте в ті роки команда рішенням Сталіна та Берії була розформована, результатом чого став переїзд Чанова-старшого до табору гірників. Віктор Гаврилович Чанов ставав кращим воротарем УРСР послідовно в 1958 і 1959 рр.. Здається, мала кількість людей жодного разу не чули про блискучу воротарської династії Чановим: обидва сина Віктора Гавриловича (В'ячеслав і Віктор-молодший) послідували по стопах батька, обидва свого часу досить довго займали місце у воротах донецького Шахтаря.

42. Ігор Петров (1982-91, 1994-96, 1998; 331 матч, 84 голи)

Півзахисник / нападаючий 

Прийшов у Шахтар у 1980 році, через два роки почав виступати за основний склад клубу. Клуб покинули відразу семеро гравців основного складу, що змусило тодішнього наставника Шахтаря довірити місце в основі іншим виконавцям. Тоді-то і пробив годину Ігоря Петрова. Більш того, вже в першому матчі він забив у ворота Шинника, а далі, як то кажуть, справа техніки. У фіналі Кубка СРСР з харківським Металістом Петров замінив Сергія Ященка. Награвши чимало матчів в Донецьку, Петров залишив Україні, відправившись на три роки в Ізраїль. Для того щоб знову повернутися в Шахтар.

41. Олександр Сопко (1981-90; 307 матчів, 5 голів)

Центральний захисник 

З 12-ти років займався в групі підготовки криворізького Кривбасу, через п'ять років потрапив до першої команди клубу. Незважаючи на інтерес Дніпра та Чорноморця, в 1975 році Сопко опинився в ... київському Динамо! Де, правда, кілька років провів у дублі. За розповідями самого Сопко, в кінці сімдесятих Лобановський розглядав його як потенційного гравця основи, однак підвела раптова травма спини, "відкинувши" Олександра назад в дубль. У Шахтар перебрався після запрошення Віктора Васильовича Носова, з яким був чудово знайомий ще по криворізькому періоду. "Радянський Союз розвалювався, відкрилися кордони, ми почали їздити за кордон на тренувальні збори, гравці стали їхати в іноземні команди. Мені теж захотілося пограти за кордоном, побачити, як живуть люди". Так на початку дев'яностих Сопко з Донецька переїхав у Кошице.

40. Ігор Леонов (1988-91, 1993-95, 1996-99; 297 матчів, 15 голів)

Захисник 

Грав собі хлопець у керченській ДЮСШ, після чого його прямо з випускного вечора на "Рафік" відвезли до Сімферополя - виступати в Таврії. Як Старухіна, була справа, везли до Донецька. У Таврію, як і пізніше в Шахтар, потрапив завдяки запрошенню Анатолія Конькова. За час кар'єри позіція Леонова трансформувалася, але левову частку років він виконував обов'язки захисника. Завжди бився на полі і повністю віддавався грі.

39. Віктор Фомін (1949-53; 101 матч, 29 голів)

Нападаючий

У двадцятирічному віці отримав запрошення перебратися в донецький Шахтар, яке на той момент розглядалося їм якщо не як подарунок долі, то як чудова можливість зарекомендувати себе. На перших порах пробувався на різних позиціях, але в підсумку розташувався в лінії атаки. У 1951году Віктор Фомін і досвідчений Олександр Пономарьов складали досить грізний дует нападників, забиваючи багато і зі смаком. Через два роки, після вильоту Шахтаря з вищої ліги першості, Фомін був призначений капітаном команди, однак носив пов'язку недовго. Влітку 1953-го Фомін досить швидко зібрав речі і вирушив до Києва - предметний інтерес позначило Динамо. У динамівській футболці Фомін чесно відбігав сім сезонів, і за цей час Віктор Трохимович зумів стати воістину найціннішим ланкою великого ланцюга - завдяки дальнім ударам і чітким подач з флангу ...

38. Валентин Елінскас (1983-87, 1990, 150 матчів)

Воротар 

Макіївчанин. У вісімдесятих був одним з найперспективніших воротарів, володів приголомшливим стрибком і хорошою реакцією. Прийшов якраз коли досвідчений Юрій Дегтярьов збирався закінчувати. Майже відразу після переїзду до Донецька завоював любов глядачів, частенько скандували прізвище Елінскас. У 1983-му і 1984-му роках допоміг Шахтарю завоювати відповідно Кубок і Суперкубок СРСР. Через чотири дні після 50-річного ювілею Валентин Елінскас помер. Рак ...

37. Валерій Кривенцов (1991-01; 250 матчів, 53 голи)

Півзахисник 

Корінний донеччанин, вихованець "Шахтаря". Через шість років після того, як Кривенцов почав грати в основному складі клубу, на три роки став його капітаном. Сам Кривенцов колись зазначав, що міг добитися у футболі набагато більшого, проте багато в чому йому завадив запальний характер. Та й пішов з великого футболу Валерій Кривенцов досить рано. У віці двадцяти восьми років зламав ногу і випав зі складу гірників при Віктора Прокопенка, після чого перебрався в донецький Металург. Нині разом з Сергієм Ковальовим плідно трудиться в академії "Шахтаря".

36. Юрій Вірт (1999-2002, 2007; 100 матчів)

Воротар

  Легендарного для Донецька Юру Вірта в цей список можна було включати навіть за один матч з Арсеналом - той самий, на Хайбері. Ваш покірний слуга, наприклад, неодноразово прокручував у пам'яті окремі епізоди тієї лондонській битви. Як же Вірт тоді бився, яким же бачився героєм! Після тих ігор кіпер Шахтаря в місті на час став активно обговорюваною персоною - здавалося, що кожен від малого до великого готовий ним захоплюватися, а дівчата повисли б у такого хлопця на шиї без жодних розмов! Вірт награв багато, і продовжує грати зараз - тренується разом з командою.

35. Маріуш Левандовскі (2001 - ...; 258 матчів, 27 голів)

Захисник / півзахисник 

Маріушу вже йде тридцять, ось-ось вдарить 31-й день народження. По суті, третину свого життя Левандовскі провів у Донецьку. Він грав тут у захисті, потім перейшов у півзахист, в центр поля. Досить універсальний, але коло його обов'язків обмежений - руйнувати атаки суперника де б то не було. Добре грає головою, частенько його підключення на подачу кутового вносили сум'яття в дії суперників. Нині Левандовскі не так вже й часто знаходиться місце в основному складі, проте він як і раніше, потрібен "Шахтарю".

34. Володимир П'яних (1970-71, 1974-83; 305 матчів, 6 голів)

Захисник

Вихованець ФК Шахтар. В кінці 70-х Шахтар переважно грав у три захисники, і Володимир П'яних був одним з головних ланок цього ланцюга, нарівні із Звягінцевим і Горбуновим. Крім того, саме П'яних розписався у воротах Динамо "з Тбілісі, і цей гол приніс Шахтарю тріумф у фіналі Кубка Союзу в 1980 році. "Пам'ятаю, Газзаєв якось кинув Володі П'яних:" Так ти крім як у підкат піти, в кістку зіграти, більше нічого і не вмієш! "А Володя йому у відповідь:" Якщо ти так багато вмієш, чого ж нам жодного гола не заб'єш? ", - розповідав свого часу екс-захисник Шахтаря Олександр Сопко ... У 40 років став арбітром ФІФА, а нині, до слова, П'яних, як і його партнер по лінії оборони Віктор Звягінцев, виконує обов'язки інспектора ФФУ на матчах Прем'єр-ліги.

33. Юрій Дудинський (1970-79; 239 матчів, 14 голів)

Півзахисник

Кував свою майстерність у рідному донецькому Шахтарі, а з 1970 року захищав кольори першої команди гірників. До того Дудинський зарекомендував себе в ролі добротного й перспективного півзахисника на різних союзних юнацьких турнірах, брав участь у першості дублерів, де разом з партнерами завоював золоті медалі. Відрізнявся нестандартністю футбольного мислення, брав витіюваті рішення, що при умінні вчасно віддати м'яч партнеру або виконати навіс в штрафну було вельми цінною якістю гравці середньої лінії. Згодом зайнявся роботою з підростаючим поколінням, очолив СДЮШФ Шахтар. За його ініціативою в Макіївці в кінці 90-х була створена футбольна школа.

32. Сергій Ковальов (1994-95, 1996-01, 200 матчів, 13 голів)

Півзахисник 

У Шахтар потрапив з Макіївки, де виступав у складі Бажановца, і важлива в цьому плані заслуга Валерія Яремченка. Виконував функції типового опорника: саме на його плечі звалювати обов'язки руйнування атак суперника, служив сполучною ланкою між обороною і атакуючої групою. Не завжди слід судити за кількістю забитих м'ячів, ой не завжди! Функції Сергія Ковальова зобов'язували його займатися роботою дещо іншого характеру. Ковальову довелося рано завершити кар'єру - в 29 років. Виною тому - панкреатит. Сергію було важко виорюють на тренуваннях так, як він це робив завжди - були присутні болі в боці. Зараз, як і Валерій Кривенцов, працює в академії "Шахтаря".

31. Дмитро Чигринський (2004, 2006-09; 150 матчів, 11 голів)

Захисник 

Його кар'єра на даному етапі для Шахтаря унікальна. У юності опинився в Донецьку, подавав надії, але з певних причин з ходу увірватися до складу не міг. Оренда в запорізький Металург фактично відкрила Дмитра Чигринського українському футболу, немов сдернув з нього вуаль. Поступово сам молодий захисник удосконалювався і набирав обертів, потрапив в основу, де досить скоро закріпився. Надійність і хороша гра головою - головні характеристики Чигринського, виходячи з його гри в Донецьку. Ви дозволите не розтікатися мислію по древу про його перехід до Барселони? Про це вже говорено не раз, та й самі підсумки від'їзду Дмитрика в Іспанію поки підводити зарано.

30. Валерій Яремченко (1966-78; 337 матчів, 28 голів)

Нападник, захисник 

Саме в такому порядку! Свого часу Валерій Яремченко неабияку кількість часу провів на позиції форварда, але пізніше йому довелося перекваліфікуватися і в гравця оборонного амплуа. Складав вельми і вельми солідну компанію Старухін і Роговській, найчастіше виконуючи функції асистента. Зрозуміло, був і капітаном клубу. Після закінчення кар'єри гравця пішов по тренерському шляху, не раз брав Шахтар як у складні періоди зміни наставників, так і у випадках з покладеним, цілком конкретним, довірою.

29. Олексій Варнавський (1977-86; 265 матчів, 13 голів)

Захисник 

У Шахтарі опинився в двадцятирічному віці. У складі гірників тричі ставав фіналістом Кубка СРСР, двічі його вигравав (в 1980 і 1983 роках). У середині 2008 року раптово зник. Безслідно. Поповзли чутки (а вірити неперевіреної інформації не в наших з вами правилах, вірно? Ось і не будемо) про те, скільки і з ким він випивав, коли і кого впускав у свою Макіївську квартиру, яка нібито дуже скоро опинилася переписаної на іншого господаря ... Але до того моменту, як з'ясувалося, відомого в минулому захисника донецького Шахтаря вже не було в живих. Варнавський, за висновком слідства продавав квартиру, виїхав на час до Бердянська, поки йому не підшукають нове місце проживання. Там його тіло і знайшли - віддав майже дюжину років Шахтарю захисник нібито вийшов на вулицю, впав в замет і замерз. Навіть якщо так, промови про порятунок або допомоги бути не може - по-перше, про те, що людям у такій ситуації в нашій країні допомагають, розповідайте комусь іншому, а по-друге - Варнавського навіть ніхто не впізнав. Кілька місяців тіло відомого у минулому захисника пролежала в морзі Бердянська ...

28. Михайло Старостяк (1995-03; 291 матч, 4 голи)

Захисник 

Лише півроку тому Старостяк, який виступав за азербайджанський Сімург, прийняв рішення завершити кар'єру. У тридцять п'ять років. За його плечима кілька клубів, але головний з них - Шахтар. Один з кращих правих захисників Україні в період 90-х років, викликався в національну збірну.

27. Геннадій Снєгірьов (1960-65; 150 матчів, 5 голів)

Захисник 

"У нас був дуже жорсткий режим, тепер хлопці більш розкуті. Подобається мені сьогоднішній Шахтар? Навряд чи. Але я рад нікому не даю, вони й самі розуміють, що не так". Ці слова один з кількох легендарних захисників гірників виголосив у середині осені 2008 року, відгукнувшись на прохання клубу зняти відбитки ніг для клубного музею. Тоді він, навіть сидячи на стільці, не випускав з рук милиць. А через місяць Геннадія Снєгірьова не стало ... У Шахтарі з'явився за часів Олега Ошенкова, і протягом декількох років був у числі незамінних. У розпал ігрової кар'єри був типовим центральним захисником, стовпом оборони. Поряд з Миколою Головко та В'ячеславом Аляб'єва створив неприступну лінію оборони, почасти дозволила гірникам завоювати два Кубки СРСР. До теми про доленосне внесок у завоювання трофеїв. Після перемоги над командою Прапор праці з містечка Орєхово-Зуєво (другий поспіль кубковий тріумф дружини Ошенкова) тільки він зумів обзавестися особистим засобом пересування - купити машину.

26. Фернандіньо (2005 - ..., 182 матч, 37 м'ячів)
Півзахисник

Бразилець переходив у "Шахтар" вже досить відомим гравцем. Він забивав переможний м'яч у фіналі молодіжного чемпіонату світу, грав у фіналі Кубка Лібертадорес з Інтернасьональ. Важливим гравцем він став і в "Шахтарі". Ось вже п'ятий сезон Ферна є гравцем стартового складу гірників, а після відходу Матузалема і Анатолія Тимощука, перетворився на беззастережного лідера середньої лінії. Добре вміє і відібрати м'яч, і почати атаку своєї команди, чимало забиває. Безсумнівно, в торішній успіх Шахтаря чималий внесок зробив і цей футболіст.
Переглядів: 644
Інші новини:
  • Металіст впорався з Оболонню
  • Металіст - Оболонь 2:1 [ВІДЕО]
  • Мілевський пропустить наступний матч "Динамо"
  • Ващук: Проти "Динамо" діяти від захисту точно не будемо
  • "Баварія" пробилася до наступного раунду+Відео
  • Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]
    200
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz