Football-stars

 • 23.09.2020
 • ---
 • Автор: От: Гость

Спілкування з журналістами шеф вітчизняного футболу почав з привітального слова, висловивши при цьому свої вибачення за запізнення, у зв'язку із зустріччю з президентом країни Віктором Януковичем.

Оскільки головним приводом для заходу послужив успіх молодіжної збірної країни, яка напередодні завоювала путівку на ЧЄ-2011, Григорій Суркіс продовжив свою промову привітаннями на адресу головного винуватця торжества:

- Головний тренер збірної Павло Яковенко, разом зі своїм тренерським штабом і футболістами виконали свою роботу, підсумки якої ми сьогодні з вами і підведемо.Нам усім небайдужий футбол, і, безумовно, ми поділяємо радість, що наша команда пробилася у фінальну стадію престижного європейського турніру.Амбітну заяву Яковенко про те, що він збирається перемогти зі своїми підопічними на Олімпіаді в Лондоні - відповідає амбіціям ФФУ. У свою чергу ми готові забезпечити команді весь перелік функцій і послуг, які залежать безпосередньо від нас.

- Назвіть суму преміальних, яку пообіцяли молодіжці за потрапляння на турнір?

- Нічого нового я вам не скажу. Можу лише зазначити, що коли я подзвонив Павлу Яковенко і попросив назвати хлопцям цифру винагороди за подолання відбіркового раунду, тренер сказав, що подумає, чи варто робити таке оголошення. Після першого матчу з голландцями він порадився з капітаном команди, чи потрібна хлопцям додаткова мотивація. Тарас Степаненко відповів, що вони грають не за гроші, а за країну. Це, мабуть, і є відповідь на питання.Цифри, які я вам не озвучив, можуть здатися комусь маленькими, а, наприклад, простому українському громадянину - позамежними.

- Перерва між Євро-2012 і Олімпіадою в Лондоні складає всього місяць.Враховуючи те, що добра половина підопічних Яковенко заслуговує захищати кольори першої команди, чи не буде труднощів у розподілі сил між цими двома турнірами? Павло Олександрович, зазначив, що остаточні рішення буде приймати федерація ...

- Думка федерації, зрозуміло, актуально, але не настільки, щоб я в повній мірі підтримував Павла Яковенко. Думаю, що всі тренери збірної, які були до нього, а так само наставники команд інших вікових груп, не будуть спростовувати істину: виконком ФФУ і особисто я, як президент, ніколи не втручалися в кадрову політику і не ділили гравців між збірними. Але тут є одна дуже важлива деталь, пов'язана з тим, наскільки добре встановлені відносини між тренерами першої та другою командами. Безумовно, що в будь-якій країні пріоритет віддається головній команді. Думаю, що збірна, яка буде виступати на європейському турнірі у своїй країні, заслуговує підвищеної уваги і повинна мати у своєму розпорядженні найсильнішим складом. До того ж вважаю, що ті хлопці, які, сподіваюся, успішно виступлять на Євро-2012, встигнуть за місяць відновитися і допоможуть своїм партнерам зіграти на Олімпіаді. Варто також звернути увагу на не менш важливий факт: гравці 1988-го року вже не зможуть виступити в Лондоні. Будемо сподіватися, що знайдуться універсальні засоби і рішення, щоб домогтися успіхів з обома командами.

- Чи йдуть на даний момент переговори з федераціями різних країн про домовленість проведення контрольних ігор у період підготовки національної команди до старту домашнього турніру?

- Ми вже за крок від підписання договорів про проведення спарингів з такими топ-збірними Європи, як Франція, Італія, Німеччина, Португалія. Також знаходимося у стадії переговорів з Іспанією.

- А як йдуть справи з майбутніми товариськими суперниками у молодіжки?

- Враховуючи те, що команда Павла Яковенка тільки кілька тижнів тому завоювала перепустку на турнір до Данії, то, безумовно, підготовка до майбутнього турніру тільки починається. Я, як президент національної асоціації, зроблю все, щоб рівень підготовки молодіжної команди відповідав амбіціям і завданням головного тренера, який озвучив мета - перемогти на Олімпіаді в Лондоні.

- Палел Яковенко озвучив на Прес-клубі свою позицію, щодо посилення ліміту на легіонерів, повідомивши, що підтримав би співвідношення - вісім плюс три. Яка ваша думка з цього приводу?

- Моя позиція завжди виважена. Не знаю, що вам говорив Павло Яковенко, але я сьогодні читав його інтерв'ю в газеті «Спорт-Експрес в Україні», де він чітко сказав, що з позиції тренера збірної він, безперечно, виступає за жорсткість ліміту, але в той же час з великим розумінням ставиться до політики клубів.Об'єктивності заради, відзначу, що чинний ліміт у чотири українці якимось чином збалансував позицію федерації, спрямована робота якої на розвиток збірної та клубних думок. Ми ж повинні знайти сьогодні такий мікст, щоб врівноважити інтереси всіх сторін.

- Рішення проводити товариський матч зі збірною Бразилією на полі англійської Дербі, викликало у громадськості не дуже схвальні відгуки. В подальшому не виникне необхідності грати на нейтральній території?

- Особисто я не бачу різниці, де грати: на морі, на океані або на суші ... Лише б умови дозволяли. Суть в тому, що ФФУ в ході переговорів з Бразилією вирішила піти назустріч супернику, який висловив бажання зіграти в Європі, щоб, у першу чергу, заощадити кількість годин команди при перельоті. Поєдинки з подальшими європейськими суперниками, ми будемо проводити в нашій країні. Винятки можуть становити лише ті матчі, дати яких співпадуть з поганими погодними умовами.Наприклад, запланований турнір, який стартує 9 лютого, ми проведемо на Кіпрі, тому що в цей час року в Україну робити нічого.

- За яким принципом будуть розподілятися міста Україну для проведення товариських матчів?

- Будемо грати на всіх стадіонах, які готові прийняти збірну. Таким чином, у нас з'явиться гарна можливість протестувати арени перед стартом Євро-2012.

- Чи задовольняє вас гра національної збірної? Коли буде прийнято остаточне рішення щодо Юрія Калитвинцева, який керує командою з приставкою «в. о. »?

- Калитвинцев поки «в. о. », а там вже як життя покаже. Мене не влаштовує ні гра, ні результати нашої команди. Але я не тренер. Моє завдання забезпечити збірним хороші умови для роботи. У нас ні одна, і ні дві національних команди, а десять. До речі, ми зовсім забули згадати ще дві недавні успіху в нашому футболі: збірна під тренерським керівництвом Андрія Головка два тижні тому, а команда Юрія Мороза буквально позавчора подолали перший кваліфікаційний раунд у своїх вікових категоріях, пройшовши в еліт-раунд чемпіонату Європи. Це говорить про те, що український футбол постійно прогресує. У нас є талановита молодь і досвідчена поросль, яка грає в різних країнах.

Скільки останнім часом було розмов про те, що Тимощука потрібно списувати, як «моряка на берег» ... Але за результатами останніх матчів за «Баварію» цей гравець, діючи при цьому ще й не на своїй позиції, став потрапляти до числа кращих одинадцяти футболістів бундесліги.

Є потреба в тому, щоб хоча б один раз при Калитвинцева команда зібралася в повному складі, щоб тренерський штаб міг вибирати кращих, маючи при цьому довгу лаву запасних. Давайте не будемо оцінювати роботу тренера по одному-двох матчів. Результати Олега Блохіна біля керма збірної в товариських іграх адже були негативними, а на ЧС-2006 гра нашої команди заслужила п'ять плюсом с.

- Всіх цікавить ваша думка щодо звинувачення на вашу адресу колишнього чиновника кіпріотський федерації футболу Спіроса Марангос, який заявив, що Україна і Польща отримали права на проведення Євро-2012 завдяки підкупу чиновників УЄФА ...

- Нарешті! (Зал пожвавився - прим автора).

- Чи спілкувалися з паном Марангос особисто?

- Ні, це й не треба. Є офіційна заява генерального секретаря УЄФА Джанні Інфантіно про те, що Марангос було запропоновано надати асоціацію всі факти обвинувачення, чого він так і не зробив. Ви читали цей лист, тому жодних секретів тут немає. Я ж з точки зору корпоративної етики, і щоб не зробити зайвих кроків, залишаю за собою право посилатися на офіційну позицію, висловлену керівництвом УЄФА.

- Вас, як президента ФФУ, не зачіпає, що тінь впала тільки на українську сторону, обійшовши другу країну-господарку майбутнього Євро-2012 - Польщу?

- Мене вже давно нічого не зачіпає. Вже виробився певний імунітет. Коли ти є складовою частиною великої гри під назвою футбол, треба бути готовим, що чутки, шантаж і брудні звинувачення - були, є і будуть. І це не залежить від того, хто буде очолювати федерацію футболу України або іншої національної асоціації, хто буде сидіти в кріслі УЄФА або ФІФА ... Безумовно, мене як людині, що захищав честь нашої країни, турбують висловлювання ваших польських колег, які дозволяють собі деякі домисли. Але нехай це залишається на їхній совісті.

- Як думаєте, кому можуть бути вигідні ці провокації?

- Це шантаж, не більше ніж ... І найважливіше, що можливо ми ніколи і не дізнаємося, хто стоїть за сценою. Все почалося з 17 квітня 2007 року, коли навколо нас пішли чутки і розмови на тему: заберуть в України право проводити турнір чи ні. Але як виявилося, у нас ніхто не збирався нічого відбирати. Просто ми повинні були знаходитися на рівні вимог УЄФА і тих гарантій, під якими підписалися. Хочу підкреслити, що після вступ на посаду президента країни Януковича Віктора, підготовка немислимими темпами просунулася вперед, давши підстави виконавчому комітету УЄФА прийняти календар змагань. Іншими словами, ми знаходимося на відстані трохи більше року від важливої події в нашій країні - жеребкування, яке відбудеться по завершенню відбіркових ігор. А вже через шість місяців ми будемо приймати з нашим слов'янським гостинністю гостей Україні.

- Ваше примирення з президентом «Металіста» Олександром Ярославським можливо?

- Я ні з ким не сварився. Крім того, не хочу коментувати можливість якогось примирення. Суть питання полягає в тому, що з цією людиною нам нема чого ділити. Хоча, судячи з усього, у Ярославського є до мене претензії, тому що він постійно намагається образити і федерацію футболу, і мене як її президента. Я поки мовчу. За мене скаже Лозанна.

- Повертаючись до теми Марангос. Що ви знаєте про цю людину?

- Так само як і ви, я є споживачем мережі інтернету. За останні дні прочитав про цю людину багато цікавих фактів. Наприклад, в центральній пресі Кіпру повідомлялося, що пан Марангос кілька років тому сидів у російській в'язниці, в Краснодарі, за причетність до викрадення кіпріотського банкіра. Яким чином йому вдалося вплутатися в таку ситуацію, я не знаю. Але треба визнати, що сама згадка про такий факт в біографії людини, дає йому певні характеристики. Більше мені б не хотілося розмірковувати на цю тему.

- Яка ситуація з будівництвом спортивної бази в Гореничах

- Якраз сьогодні обго

Переглядів: 512
Інші новини:
 • Баль: "Шериф" не відсиджуватиметься в обороні
 • Снейдер: Хочу перемогти на клубному чемпіонаті світу
 • Капелло: В "Ромі" щось не так
 • Маріуш Левандовскі: "Севастополь" - це новий виклик у моїй кар'єрі "
 • Ракітіч залишиться у "Шальке"
 • Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  200
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz